زالوی پزشکی چیست؟

زالو درمانی آرایشی
زالو درمانی طبی و آرایشی
سپتامبر 12, 2016
بیماریهای قابل درمان با زالو
سپتامبر 20, 2016

شیوع بیماری کرونا در کشور ما با تمام مشکلات و معضلاتی که به همراه داشت یک نکته مثبت و آموزنده را در کسب وکارها ترویج داد و آن گسترش و رشد چشم گیر کسب وکارهای اینترنتی و خانگی بود. درست شنیده اید کسب و کارهای خانگی، این روش یکی از بهترین راه های کسب در آمد برای افرادی است که در خانه های خود هستند که نه تنها منجر به توسعه و کاهش فقر می شود بلکه در دنیای امروز نیز این دسته از مشاغل بهترین راه افزایش درآمد خانواده ها شناخته می شود. یکی از مشاغل خانگی پرورش زالو است، که در این نوشته با هم به چرایی و اهمیت آن خواهیم پرداخت.

زالو چیست؟

بنا بر تعریفی که در ویکیپدیا آمده است؛ زالو نو عی کرم حلقوی است. حیوانی از گروه کرم های آبزی و از راسته آرواره داران است. سانتیمتر است. در جلوی ۱ سانتیمتر و عرض بدن حدود ۲۵ تا ۳ بدن این جانور قابلیت انقباض و انبساط فراوان دارد، طول بدن بین حلقه است و دهان در این ناحیه واقع شده است و در انتهای بدن یک بادکش مدور مرکب ۲ بدن یک بادکش وجود دارد که مرکب از حلقه دارد که توسط این بادکش خود را به یک نقطه متصل می کند و نقطه اتکایی است برای حرکت کردن.

اهمیت زالو و کاربرد آن در چیست؟

از قدیم تا به امروز از این حیوان کوچک برای درمان هر دردی از جمل ه سردرد، • تب، • زخم های عفونی شده، • آبسه، • ورم ها، • و غیره • استفاده شده و خواهد شد.
اما یکی دیگر از استفاده های خاص آن چه به صورت زنده و چه از موارد بدن مرده ی این حیوان، در ساخت محصولات بهداشتی و درمانی است.

تقسیم بندی زالو ها

. زالوها به سه دسته ی زالو مولد، زالو طبی و زالو آرایشی تقسیم می گردد.

ویژگی زالوهای آرایشی

زالوهای آرایشی دارای جثه کوچک تری نسبت به زالوی طبی می باشد و به همین دلیل است که برای ناحیه صورت کاربرد بیشتر ی نقش بسیار مهمی در زیبایی ، دارند. این نوع از زالوها علاوه بر اینکه بیماری های پوستی مانند اگزما، قارچ و غیره را درمان می کند پوست دارد و مطمئنا کاری که یک بار زالو درمانی با پوست ما انجام می دهد را هزاران کِرِم و یا محصولات شیمیایی نمی توانند انجام دهند. تجربه نشان داده است که زالو بهترین داروی جوان کننده ی پوست و بهترین محصول طبیعی برای زیبائی پوست است.

ویژگی زالوهای طبی

زالوی پزشکی با (نام علمی: Hirudo medicinalis) جزء گروه خونخواران است. طول این زالو بین ۵ تا ۱۲ سانتیمتر است و گاهی تا ۲۵ سانتیمتر هم می‌رسد عرض آن حدود یک سانتیمتر است.

زالو هایی که در طب استفاده می شوند با زالوهای دیگر تفاوت دارند. زالوهای مورد استفاده ی پزشکی یکی از موارد ذیل می باشد.
زالوهای که به رنگ ماشی متمایل به سبز بوده و دارای دو خط زرنیخی در پشت زالو هست.
زالوهایی که به رنگ سرخ متمایل به زرد باشند.
زالوهایی که شبیه به ملخ های کوچک و ریز هستند.
زالوهایی که با سری کوچک و کاملا باریک باشند.
زالوهایی که با رنگ سبز زیتونی متمایل به تیره همراه با دو خط زرد در کمر و شکم بوده، این زالو های به دو رنگ زرد و سبز زیتونی گاهی متمایل به سیاه با سری کوچک بوده که موقع جمع شدن آنرا تیره می بینیم.
زالوهای با شکم قرمز بهتر از زالوهای پشت سبز می باشند، بخصوص اگر در آب روان و جاری صید گردیده باشند.
نژاد برتر زالو یا بهترین زالو به شکل دم موش می باشد، باریک بوده و سری کوچک دارد، شکمش سرخ و پشتش سبز زیتونی ماشی مایل به سیاه که در آب های سالم و پاک شکار می شود .

سرزمین زالو
سرزمین زالو
برای انجام زالو درمانی و مشاوره طب سنتی برای درمان انواع بیماریها حجامت و بادکش سرد و گرم با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *